وبکاست

0 %
وبکاست
طراحی و پشتیبانی سایت
سئو و تولید محتوا
دیجیتال مارکتینگ
 • محل شرکت :
  ایران ، تهران
 • شماره همراه :
  09216045595
وردپرس
HTML & CSS
سئو و تولید محتوا
دیجیتال مارکتینگ
 • طراحی و پشتیبانی سایت شما
 • مشاوره در زمینه کسب و کار اینترنتی
 • آموزش طراحی سایت
 • مشاوره در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ

همه چیز درباره ssl در وردپرس

اکتبر 4, 2022

همه چیز درباره ssl در وردپرس

آیا تا به حال به این نکته توجه کرده‌اید که بیشتر URL سایت‌ها با HTTPS شروع می‌شوند؟ همچنین متوجه این شده‌اید که گاهی اوقات این S در HTTPS که به معنای امن (Secure) است وجود ندارد. به خاطر همین است که گوگل سایت‌هایی را که یک گواهی SSL ندارد را علامت‌دار می‌کند چون بخش مهمی از امنیت آن سایت را تشکیل می‌دهد.

از آنجا که امنیت یک سایت علی الخصوص یک سایت وردپرسی بسیار حیاتی‌ست، باید بیشتر درباره HTTPS و SSL برای وردپرس بدانیم. کاری که قرار است در این مطلب انجام دهیم. شما با داشتن SSL و HTTPS روی سایت وردپرسی خود علاوه بر مزایای امنیتی، وضعیت بهتری در سئو هم پیدا خواهید کرد.

نصب SSL روی سایت

ما تمام اطلاعات شخصی خود چه برای ایجاد یک خرید یا برای ورود به سیستم را با سایت‌های مختلف به اشتراک می‌گذاریم. به منظور حفاظت از انتقال داده‌ها نیاز به ایجاد یک اتصال امن داریم. برای انجام این کار نیاز به SSL و HTTPS است.

دلیل نیاز به HTTPS و SSL

اگر شما در حال اجرای یک وب‌سایت هستید، پس به یک گواهینامه SSL خاص برای جمع‌آوری اطلاعات پرداخت نیاز دارید. اغلب ارائه‌دهندگان پرداخت شما را نیازمند داشتن یک اتصال امن به‌وسیله SSL می‌کنند. همچنین به‌تازگی گوگل نیز اعلام استفاده از HTTPS و SSL به‌عنوان یک سیگنال رتبه‌بندی در نتایج جستجو را کرده است. این به این معنا است که شما برای بهبود بخشیدن سئو سایت خود نیاز به استفاده از HTTPS و SSL دارید.

نصب SSL در وردپرس كار دشوار يا پيچيده‌اي نيست اما اگر زمان کافی برای یادگیری ندارید مي‌توانيد اين كار را به افراد خبره و متخصص واگذار كنيد.

فعال سازی SSL در وردپرس

HTTPS و SSL در وردپرس شانه به شانۀ هم حرکت می‌کنند. منظور از HTTP (در پیشوند اصلی URL) در واقع Hypertext Transfer Protocol به معنای پروتکل انتقال ابرمتن است. نصب یک گواهی SSL (مخفف Secure Sockets Layer به معنای لایۀ سوکت‌های امن) در واقع HTTP را امن می‌کند. وقتی از یک گواهی SSL یا TSL درست روی سایت خود استفاده می‌کنید، پیشوند آدرس سایت از HTTP به HTTPS تغییر می‌کند: Hypertext Transfer Protocol Secure.

طبق تعریف شبکه توسعه موزیلا از HTTPS و SSL: «منظور HTTPS نسخۀ رمزگذاری‌شده پروتکل HTTP است که از گواهی SSL یا TSL برای رمزگذاری تمامی ارتباطات بین یک کلاینت و یک سرور استفاده می‌کند. این ارتباط امن به کلاینت اجازه می‌دهد که به طور امنی با یک سرور تبادل اطلاعات داشته باشد مانند انجام کارهای بانکی یا خرید آنلاین.»

مزایای استفاده از SSL در وردپرس

 کاربران سایت‌هایی که SSL ندارند ممکن است توسط نرم‌افزارهای جاسوسی یا حتی باج‌افزارهای غیرقابل شناسایی آلوده شوند. اما داشتن SSL باعث دوری از این مشکل و ایجاد مزایای زیر می‌شود:

 • اطمینان: به واسطۀ یک گواهینامه SSL بازدیدکنندگان می‌دانند که ارتباطشان با آن سایت رمزگذاری شده است که این باعث افزایش اعتماد و اعتبار می‌شود.
 • وجاهت قانونی: چون واضح است که تمامی فعالیت‌ها روی سایتی انجام می‌شود که شناخته شده و به خوبی ایمن شده است.
 • امنیت: بازدیدکنندگان اطمینان پیدا می‌کنند که اطلاعاتشان رمزگذاری شده است و در برابر هر دسترسی شخص ثالث یا حمله‌ای ایمن باقی می‌ماند.
 • رتبه گیری: گوگل از سایت‌های دارای SSL و صفحات دارای HTTPS حمایت بیشتری انجام می‌دهد.
وبکاست ssl وردپرس
ارسال شده در مجله وبکاست، سئوبرچسب ها:
درج دیدگاه
تمامی حقوق این وب سایت برای وبکاست محفوظ است