وبکاست

0 %
وبکاست
طراحی و پشتیبانی سایت
سئو و تولید محتوا
دیجیتال مارکتینگ
  • محل شرکت :
    ایران ، تهران
  • شماره همراه :
    09216045595
وردپرس
HTML & CSS
سئو و تولید محتوا
دیجیتال مارکتینگ
  • طراحی و پشتیبانی سایت شما
  • مشاوره در زمینه کسب و کار اینترنتی
  • آموزش طراحی سایت
  • مشاوره در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ

سئو کلاه سیاه چیست و چرا بد است؟

آگوست 6, 2022

سئو کلاه سیاه چیست و چرا بد است؟

سئو کلاه سیاه :اصطلاح کلاه سیاه در سئو سایت به تکنیک های و روش هایی گفته می شود که در آن از روش های غیر معمول ، غیر استاندارد و بعضا ممنوعه برای بهینه سازی و افزایش رتبه سایت استفاده می شود. از آنجایی که الگوریتم های موتور های جستجو همیشه در حال تغییر بوده و اولویت بندی آن ها برای رتبه بندی سایت ها تغییر می کند به سختی می توان تعریف دقیقی از سئو کلاه سیاه ارائه کرد. ولی در کل سئو کلاه سیاه  استفاده از روش های فیک و غیر اصولی سئو و بهینه سازی سایت برای گمراه کردن موتور های جستجو و کسب نتایج رتبه بندی سایت می باشد.

تفاوت سئو کلاه سفید و کلاه سیاه چیست ؟

تفاوت بین SEO کلاه سیاه و SEO کلاه سفید مربوط به تکنیک های مورد استفاده در هنگام تلاش برای بهبود رتبه موتور جستجو در وب سایت است.

SEO کلاه سیاه به تکنیک ها و استراتژی هایی گفته می شود که برای دستیابی به رتبه های بالاتر جستجو و شکستن قوانین موتور جستجو استفاده می شوند. سئو کلاه سیاه فقط بر روی موتورهای جستجو تمرکز دارد و نه مخاطبان انسانی. SEO کلاه سیاه به طور معمول توسط افرادی که به دنبال بازگشت سریع به سایت خود هستند ، به جای سرمایه گذاری طولانی مدت در سایت خود استفاده می شود. برخی از تکنیک های مورد استفاده در سئو کلاه سیاه عبارتند از: پر کردن کلمات کلیدی ، تولید لینک ، نوشتارها و پیوندهای پنهان و ارسال هرزنامه به محتوای وبلاگ پیامدهای سئو کلاه سیاه ممکن است منجر به ممنوعیت سایت شما در موتور جستجو شود و به عنوان جریمه استفاده از تکنیک های غیراخلاقی ، نمایه سازی شود.

SEO کلاه سفید به استفاده از تکنیک ها و استراتژی هایی گفته می شود که مخاطبان انسانی مخالف موتور جستجو را هدف قرار می دهند. تکنیک هایی که به طور معمول در SEO کلاه سفید استفاده می شود شامل استفاده از کلمات کلیدی و تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی ، انجام تحقیقات ، بازنویسی برچسب های متا به منظور مرتبط بودن بیشتر آنها ، لینک دهی مجدد ، ایجاد لینک و همچنین نوشتن محتوا برای خوانندگان انسانی است. کسانی که از SEO کلاه سفید استفاده می کنند انتظار دارند که در دراز مدت در وب سایت خود سرمایه گذاری کنند ، زیرا نتایج طولانی مدت است.

webcost

روش های سئو کلاه سیاه:

در ادامه به معرفی و بررسی برخی از تکنیک های مهم و رایج  سئو کلاه سیاه می پردازیم که در بهینه سازی سایت از این روش ها اجتناب شود، با اینتن همراه باشید…

مزارع لینک در سئو کلاه سیاه

یکی از تکنیک های سئو کلاه سیاه می باشد که در آن مجموعه از لینک های سازماندهی شده موجود هستند، سئو کاران کلاه سیاه از این مجموعه ساختار های لینکی برای بالابردن اعتبار و رتبه سایت استفاده می کنند، این لینک دهی شکل شبکه ای به خود گرفته و به راحتی برای خزنده های موتور های جستجو قابل تشخیص هستند، و به محض روبرو شدن با این قضیه سایت مورد نظر را جریمه می کنند.

Cloaking در سئو کلاه سیاه

تکنیک دیگری از سئو کلاه سیاه cloaking می باشد. در این روش صفحات وب سایت ها بیش از اندازه بهینه سازی شده و همچنین خزنده های موتور های جستجو با استفاده از این روش توسط ربات هایی که خود را به جای انسان جا زده اند فریب داده می شوند، که بعد از گذشت مدت کوتاهی این رفتار ربات ها نیز که بر اساس الگوریتم می باشد شناسایی شده و سایت جریمه می شود.

بیشتر بخوانید  آشنایی با کدنویسی سئو و تاثیر آن بر افزایش رتبه سایت در گوگل

صفحات Doorway در سئو کلاه سیاه

این تکنیک نیز همانند Cloaking می باشد که هدف آن گول زدن موتور های جستجو می باشد. با این تفاوت که در این روش از صفحات و موضوعات نامربوط به سایت مور نظر  صفحات داخلی آن لینک داده می شود، روش دیگری که سئو کلاه سیاه در صفحات Doorway  بکار می برند، استفاده از کلمات کلیدی پر بازدید و نامربوط به سایت و صفحات داخلی آن است. این کلمات کلیدی بازدید کننده را وارد سایت کرده و بازدید سایت را بالا می برند، و در مدت زمان کوتاهی باعث بالا آمدن سایت در نتایج جستجو می شود، ولی بازدید کنندگانی که از این طریق وارد سایت می شوند به محض نامربوط دیدن سایت به سرعت از آن خارج می شوند، فراموش نکنید که تمامی این فعل و انفعالات زیر نظر موتور های جستجو می باشد و این حالت پیش آمده باعث افزایش نرخ Bounce Rate و کسب نمره منفی برای سایت می باشد. موتور های جستجو روز به روز هوشمند تر شده و در کمترین زمان این گونه سایت ها را نیز شناسایی کرده و آن ها را جریمه می کنند.

webcost

چرا سئو کلاه سیاه بد است؟

از آنجایی که موتور های جستجو به طور مداوم الگوریتم های خود را بروز رسانی کرده و تغییر می دهند، روش های فیک و تقلبی شاید در مدت زمان کوتاهی نتایج خوبی برای رتبه بندی سایت داشته باشند ولی موتورهای جستجو با فهمیدن و تشخیص سئو کلاه سیاه سایت را تنبیه کرده و ممکن است به صورت کامل از نتایج جستجو حذف شود، که در اصطلاح به این امر پنالتی شدن سایت گفته می شود.
شاید این سوال برایتان پیش بیاید که به دفعات زیاد این نوع سایت ها را در زمینه های مختلف و در رتبه های نخست نتایج جستجو دیده اید ولی چرا گوگل و سایر موتور های جستجو کاری با این سایت ها ندارند ؟ جواب در مثبت نگری گوگل است ، این موتور جستجو با این دید به قضیه نگاه می کند که شاید این سایت ها به اشتباه از این روش ها استفاده کرده اند و به آن ها فرصت جبران اشتباه را می دهد و اگر در مدت زمان کوتاه تعیین شده سایت استراتژی خود را تغییر ندهد آن را جریمه کرده و ممکن است سایت پنالتی نیز شود. در حالت تغییر استراتژی نیز جایگاه سایت در نتایج جستجو تقلیل پیدا خواهد کرد ولی از خطر پنالتی شده به دور می ماند. واین گونه نیست که ابتدا سایت با این روش های فیک در نتایج جستجو بالا آمده و پس از آن اقدام به تغییر روش به حالت های نرمال سئو کنند.

 

ارسال شده در مجله وبکاست، سئوبرچسب ها:
درج دیدگاه
تمامی حقوق این وب سایت برای وبکاست محفوظ است