وبکاست

0 %
وبکاست
طراحی و پشتیبانی سایت
سئو و تولید محتوا
دیجیتال مارکتینگ
 • محل شرکت :
  ایران ، تهران
 • شماره همراه :
  09216045595
وردپرس
HTML & CSS
سئو و تولید محتوا
دیجیتال مارکتینگ
 • طراحی و پشتیبانی سایت شما
 • مشاوره در زمینه کسب و کار اینترنتی
 • آموزش طراحی سایت
 • مشاوره در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ

سئو موبایل اهمیت دارد؟

آگوست 29, 2022

سئو موبایل اهمیت دارد؟

آمار ها نشان می دهد 56% جست و جو ها از موبایل و گوشی های های تلفن همراه انجام می شود. همین آمار نشان می دهد که سئو موبایل حرف اول را در دنیای سئو می زد. جالب است بدانید که این آمار، در حال افزایش است و روز به روز بر تعداد جست و جو ها با موبایل افزوده می شود. 

بنابراین نه تنها برای آینده بلکه برای امروز نیز اهمیت زیادی دارد که شما سایت خود را برای جست و جو از طریق موبایل سئو کنید. جست و جوی از طریق موبایل به قدری مورد توجه موتور جست و جوی گوگل است که الگوریتم های اختصاصی برای بررسی نسخه موبایل سایت ها تدوین نموده و مورد استفاده قرار داده است.

سئو موبایل چیست؟

مجموعه اقداماتی که شما برای بهبود نسخه موبایل سایت خود انجام می دهید تا جایگاه بهتری در جست و جوی گوگل داشته باشد، سئو موبایل گفته می شود. این اقدامات بسیار گسترده بوده و شامل بهبود تجربه کاربر در استفاده از نسخه موبایل سایت شما نیز می باشد. این اقدامات می توانند بسیار متنوع باشند و بسیاری از افراد به صورت تخصصی برای ارتقا سئو موبایل آموزش می بینند. 

اقدامات ارتقا سئو موبایل، از طراحی نسخه موبایل سایت و تکنیک های خاص این طراحی گرفته تا افزایش سرعت سایت و دسترسی به محتواهای سایت که منجر بهبود تجربه کاربری می شود را شامل می شود.

الگوریتم های گوگل برای سئو موبایل

تقریبا تمامی جست و جوی هایی که از طریق گوشی های همراه انجام می شود از موتور جست و جوی گوگل استفاده می کند بنابراین برای سئو موبایل اهمیت زیادی دارد که با الگوریتم های گوگل برای سئو نسخه های موبایل سایت ها آشنا باشید. یکی از مشهورترین الگوریتم های گوگل، الگوریتم mobile-friendly یا Mobilegeddon است که از سال 2015 توسط گوگل استفاده می شود. 

طبق این الگوریتم، سئو برای نسخه دسکتاپی سایتها متفاوت از نسخه موبایلی است. به این معنا که طبق این الگوریتم، اگر کاربر کلمه کلیدی را از موبایل جست و جو نماید نتایج جست و جو متفاوت از زمانی است که این عبارت را از دسکتاپ جست و جو می کند. در سال 2015 و قبل از فعال نمودن الگوریتم های دیگر برای سئو موبایل، داشتن نسخه موبایل مناسب و بهینه یک امتیاز محسوب می شود و تاثیری بر سئو و رتبه بندی نسخه دسکتاپی نداشت. 

با افزایش تعداد کاربرانی که از طریق گوشی موبایل در گوگل جست و جوی می کنند، گوگل تصمیم گرفت روند دیگری در پیش گیرد و الگوریتم هایی همچون mobile first indexرا معرفی نمود. با این الگوریتم سئو موبایل دیگر یک امتیاز نیست بلکه یک ضرورت است که در رتبه بندی سایت اهمیت دارد. به این معنا که اگر نسخه موبایل مناسبی نداشته باشید، رتبه سایت شما در گوگل دچار افت خواهد شد.

سئو موبایل اهمیت دارد؟ وبکاست

اهمیت طراحی ریسپانسیو

طراحی responsive اولین پیشنهاد گوگل برای بهبود سئو موبایل است. در این روش لازم نیست تا مشابه روش های قدیمی آدرس های مختلفی برای نسخه دسکتاپی و نسخه موبایل خود داشته باشید. در این روش آدرس صفحات و کد های html برای هر دو نسخه یکسان است و شما بسیار راحت تر از دیگر روش ها با استفاده از کد های css، نحوه نمایش محتوای خود را در نسخه های مختلف مدیریت می کنید. این روش در مقایسه با سایر تکنیک های طراحی همچون dynamic serving هزینه طراحی و کد نویسی کمتری دارد.

بهینه سازی سرعت سایت در موبایل

در راستای افزایش بازدید سایت راهکار های مختلفی برای افزایش سرعت سایت در موبایل وجود دارد. طبق گزارش یاهو ۸۰% زمان بارگذاری یک وب سایت صرف دانلود کردن قسمت های مختلف یک صفحه از جمله تصاویر و .. می شود. هر چه عناصر به کار رفته در یک صفحه بیشتر باشند زمان بارگذاری آن نیز بیشتر خواهد بود.کوچک کردن و ترکیب فایل ها می تواند سرعت یک سایت را بالا ببرد.

چگونه بفهمیم که یک سایت برای موبایل بهینه سازی شده است ؟

موارد زیر از جمله مواردی هستند که این اجازه را به شما می دهد تا متوجه شوید آیا یک سایت برای موبایل بهینه سازی شده است یا خیر.

 • سرعت مناسب بارگذاری در سایت
 • در همه ی دستگاه های موبایل بارگذاری به درستی انجام شود
 • استفاده از متا تگ های مناسب
 • محتوای بهینه سازی شده و نمایش درست آن
 • استفاده از عکس هایی با سایز مناسب در سایت
ارسال شده در مجله وبکاست، سئوبرچسب ها:
درج دیدگاه
تمامی حقوق این وب سایت برای وبکاست محفوظ است