وبکاست

0 %
وبکاست
طراحی و پشتیبانی سایت
سئو و تولید محتوا
دیجیتال مارکتینگ
  • محل شرکت :
    ایران ، تهران
  • شماره همراه :
    09216045595
وردپرس
HTML & CSS
سئو و تولید محتوا
دیجیتال مارکتینگ
  • طراحی و پشتیبانی سایت شما
  • مشاوره در زمینه کسب و کار اینترنتی
  • آموزش طراحی سایت
  • مشاوره در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ

سئو سایت چیست و چه نقشی در رشد کسب و کار شما دارد؟

سپتامبر 11, 2022

سئو سایت چیست و چه نقشی در رشد کسب و کار شما دارد؟

سئو سایت چیست ؟ واژه سئو مخفف عبارت Search Engine Optimization می باشد که در حال حاضر بهترین گزینه برای رشد کسب و کارهای دیجیتالی محسوب می شود. زیرا می تواند وب سایت شما را مطابق با استانداردها و الگوریتم های گوگل آماده سازی کند و رتبه خوبی را کسب کند. با ما همراه باشید تا به پرسش سئو سایت چیست ؟ و جوانب مختلف آن بپردازیم.

سئو سایت چیست

سئو سایت چیست ؟

سئو سایت چیست ؟ برخی از افراد تصور می کنند که اجرای سئو در سایت به معنای پیاده سازی روش های غیر اخلاقی و دور زدن گوگل برای کسب رتبه عالی و افزایش تعداد بازدیدکنندگان می باشد. در حالی که این تصور تا حد زیادی اشتباه است. سئو به معنای مجموعه ای از راهکارها برای تغییر استراتژی سایت می باشد. این پروسه مهم ترین عوامل و میزان اهمیت آن ها را بیان می کند. اجرای سئو ساده نیست. بلکه نیاز به دانشو تخصص زیادی دارد. چون انجام کوچک ترین اشتباه می تواند نتیجه را کاملا برعکس کند و رتبه شما را به طرز باورنکردنی تنزل دهد. به همین دلیل مهندسینی که در این زمینه فعالیت می کنند باید دائما خود را بروز نگه دارند و از آخرین اطلاعاتی که در این زمینه منتشر می شود مطلع باشند. معیار رتبه بندی سئو سایت چیست ؟

تعداد موتورهای جستجو در سراسر جهان بسیار زیاد است اما یکی از مهم ترین آن ها که در کشور ایران نیز مورد استفاده فراوان قرار می گیرد گوگل می باشد. جالب است بدانید که گوگل بیش از 200 معیار و پارامتر برای رتبه بندی یک سایت دارد که اطلاع از تمام آن ها اهمیت زیادی دارد.

تاریخچه سئو

سئو سایت چیست ؟ برخی از افراد تصور می کنند که اجرای سئو در سایت به معنای پیاده سازی روش های غیر اخلاقی و دور زدن گوگل برای کسب رتبه عالی و افزایش تعداد بازدیدکنندگان می باشد. در حالی که این تصور تا حد زیادی اشتباه است. سئو به معنای مجموعه ای از راهکارها برای تغییر استراتژی سایت می باشد. این پروسه مهم ترین عوامل و میزان اهمیت آن ها را بیان می کند. اجرای سئو ساده نیست. بلکه نیاز به دانشو تخصص زیادی دارد. چون انجام کوچک ترین اشتباه می تواند نتیجه را کاملا برعکس کند و رتبه شما را به طرز باورنکردنی تنزل دهد. به همین دلیل مهندسینی که در این زمینه فعالیت می کنند باید دائما خود را بروز نگه دارند و از آخرین اطلاعاتی که در این زمینه منتشر می شود مطلع باشند. معیار رتبه بندی سئو سایت چیست ؟

تعداد موتورهای جستجو در سراسر جهان بسیار زیاد است اما یکی از مهم ترین آن ها که در کشور ایران نیز مورد استفاده فراوان قرار می گیرد گوگل می باشد. جالب است بدانید که گوگل بیش از 200 معیار و پارامتر برای رتبه بندی یک سایت دارد که اطلاع از تمام آن ها اهمیت زیادی دارد.

اهداف سئو سایت چیست ؟

افزایش بازدید سایت

اگر در حوزه کسب و کارهای دیجیتال مشغول به کار هستید و می خواهید درآمد عالی داشته باشید هیچ راهی به جزو افزایش تعداد بازدیدکنندگان وجود ندارد. هنگامی که شما از الگوریتم های گوگل مطلع هستید و آن ها را در سایت خود پیاده سازی می کنید رتبه سایت بهبود پیدا می کند و کاربرانی که کلمات کلیدی مرتبط با سایت شما را در گوگل سرچ می کنند به سایت شما راه پیدا می کنند. نکته مهمی که باید به آن اشاره کنیم این است که اگر می خواهید ماندگاری سایت در رتبه های بالا، به طور دائم باشد از سئوی کلاه سفید استفاده کنید. در ادامه به معرفی سئوی کلاه سفید، کلاه سیاه و کلاه خاکستری خواهیم پرداخت.

برندسازی

هنگامی که رتبه سایت شما را با استفاده از تکنیک های سئو بهبود پیدا کرد و در لینک های اول تا سوم قرار گرفتید تبدیل به یک برند خواهید شد. طبق تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده نشان می دهد که بیش از 90% کاربران در صفحه اول گوگل پاسخ سوال خود را پیدا می کنند و هیچ گاه به صفحه دوم مراجعه نمی کنند. پس اگر می خواهید تبدیل به یک برند شوید تلاش کنید تا در صفحه اول و ترجیحا لینک اول تا سوم گوگل ظاهر شوید.

تبلیغات

افرادی که به اهمیت کسب و کارهای دیجیتالی واقف هستند به خوبی می دانند که تبلیغات و بازاریابی به شیوه های قدیمی دیگر پاسخگو نیست. زیرا دنیای تبلیغات به طور کلی دگرگون شده و افراد با دیدن تراکت ها و بروشورهای تبلیغاتی نمی توانند جذب کسب و کار شما شوند. یکی از معایب تبلیغات به شیوه قدیم این است که فقط منطقه جغرافیایی شما را پوشش می دهد. در صورتی که اگر با کسب رتبه عالی، تبلیغات خود را به گوگل بسپارید هیچگونه محدویت جغرافیایی، زمانی و مکانی برای شما وجود نخواهد داشت و طیف وسیع تری از افراد برای خرید محصولات یا خدمات به سراغ شما خواهند آمد.

معرفی انواع سئو

انواع سئو سایت چیست ؟ سئویی که بر روی سایت انجام می شود شامل دو نوع سئو درون صفحه و بیرون صفحه می شود که اجرای هر کدام از آن ها نیازمند رعایت پارامترهایی می باشد. انجام هر کدام از این روش ها از اهمیت ویژه خود برخوردار است و باید به طور همزمان انجام شود تا بهترین نتیجه عاید سایت شود.

سئو درون صفحه (On Page SEO)

منظور از سئو درون صفحه کنترل تمام بخش ها از جمله کدها، تصاویر، کلمات کلیدی، لینک ها و … است. به عبارتی ساده تر تمام مواردی که در سایت بارگذاری می کنید در حوزه سئو درون صفحه قرار دارند. به همین دلیل اشراف بیشتری بر روی آن دارید و به عنوان مبنای تلاش های بعدی محسوب می شود. قبل از اجرای سئو بیرون صفحه ، باید سئو درون صفحه را انجام دهید.
سئو داخلی-

سئو بیرون صفحه (Off Page SEO)

منظور از سئوی بیرون صفحه، تمام اقداماتی است که خارج از سایت انجام می گیرد تا رتبه آن را بهبود دهد. اولین نکته در این نوع سئو، این است که پیوندهایی که از سایت های دیگر به سایت شما داده می شود را بررسی کنید. بهتر است لینک هایی که به سایت شما داده می شود از سایت هایی باشد که اعتبار بیشتری نسبت به شما دارند تا بدین وسیله رتبه شما هم بهبود پیدا کند. سئوی بیرون صفحه یک فرآیند نامحدود شناخته می شود که توسط مهندسین سئو پیاده سازی می شود.
سئو خارجی

سئو کلاه سفید چیست ؟

همان طور که در ابتدای مطلب اشاره شد سئو به معنای استفاده از استراتژی ها و تکنیک هایی است که توسط موتور جستجوگر گوگل اعلام می شود. اگر از این تکنیک ها به شیوه درست و اخلاقی استفاده کنید سئو کلاه سفید نامیده می شود. برای کسب نتیجه از این نوع سئو نیاز به زمان بیشتری خواهید داشت اما نتیجه آن ماندگار خواهد بود و به راحتی رتبه سایت را از دست نخواهید داد.
سئو کلاه سفید

سئو کلاه سیاه چیست ؟

سئو کلاه سیاه به معنای پیاده سازی و اجرای الگوریتم های گوگل به روش غیر اخلاقی و به منظور فریب دادن آن می باشد. قطعا این روش توسط هیچ کدام از موتورهای جستجوگر تایید نمی شود. سایت هایی که از این نوع سئو استفاده می کنند در مدت زمان بسیار کوتاه رشد ناگهانی پیدا می کنند و در صدر نتایج گوگل قرار می گیرند اما ماندگاری زیادی ندارند و اگر گوگل متوجه استفاده از این تکنیک ها شود سایت شما را به طور دائم از نتایج خود حذف خواهد کرد.
سئو کلاه سیاه

سئو کلاه خاکستری چیست ؟

سئو کلاه خاکستری به معنای تلفیق سئوی کلاه سفید و کلاه سیاه است. به عبارتی ساده تر می توان گفت که استفاده از این روش، راه رفتن بر لبه تیغ می باشد. زیرا احتمال دارد که گوگل متوجه آن نشود اما اگر متوجه شود جریمه های سنگینی را برای شما در نظر می گیرد. در حال حاضر بسیاری از سایت ها از این روش استفاده می کنند.
سئو کلاه خاکستری

کلام آخر !

راه اندازی یک وب سایت بدون انجام سئو، کاملا بی معنی است. زیرا سایت شما در میان میلیون ها سایت گم خواهد شد و هیچ کاربری به سراغ آن نخواهد آمد. راه اندازی سایت فقط منحصر به طراحی آن نمی شود. بلکه طراحی به عنوان اولین گام محسوب می شود. در حال حاضر اغلب افراد به دنبال طراحی سایت فروشگاهی ارزان یا طراحی سایت مشابه دیجی کالا هستند. زیرا فروشگاه دیجی کالا به عنوان یکی از موفق ترین فروشگاه های آنلاین در کشور شناخته می شود که توانسته مسیر کسب و کارهای دیجیتال را برای سایرین هموار کند. طراحی سایت برای هیچ کدام از مشاغل، محدودیت ندارد. افرادی که در حوزه رستوران داری، قنادی، فروشگاه مواد غذایی و … فعال هستند می توانند با طراحی سایت فروشگاهی رستوران، طراحی سایت قنادی و … فعالیت خود را گسترش دهند و درآمد خود را افزایش دهند.

ارسال شده در مجله وبکاست، سئوبرچسب ها:
درج دیدگاه
تمامی حقوق این وب سایت برای وبکاست محفوظ است