وبکاست

0 %
وبکاست
طراحی و پشتیبانی سایت
سئو و تولید محتوا
دیجیتال مارکتینگ
  • محل شرکت :
    ایران ، تهران
  • شماره همراه :
    09216045595
وردپرس
HTML & CSS
سئو و تولید محتوا
دیجیتال مارکتینگ
  • طراحی و پشتیبانی سایت شما
  • مشاوره در زمینه کسب و کار اینترنتی
  • آموزش طراحی سایت
  • مشاوره در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ

تکنیک های مهم سئو

سپتامبر 26, 2022

تکنیک های مهم سئو

در این مقاله، تکنیک های قابل اجراء در سئو را میخوانیم که می تواند ترافیک سایت شما را به نحو قابل ملاحظه ای بالا ببرد. 

سایت خود را برای RankBrain گوگل بهینه سازی کنید

RankBrain اولین الگوریتم یادگیری ماشین گوگل است. که با بیانی دیگر این الگوریتم نحوه ی تعامل شما را با دیگر نتایج در صفحه ی اول اندازه گیری می کند.

کار کرد آن بصورت تئوری نسبتا ساده و جالب است. RankBrain به این صورت است کاربر کلمه کلیدی را در کادر جستجو تایپ می کند، RankBrain آن را به کانسپت هایی تبدیل می کند و پس از آن این این کانسپت ها نتایجی را به کاربر نشان می دهد. تا اینجای کار همه مراحل قابل پیش بینی بود نکته جالب این است که گوگل تشخیص می دهد که کاربر از این نتیجه نمایش داده شده راضی بوده است یا نه. در صورتی که کاربر از نتیجه نمایش داده شده رضایت داشته باشد به رنک آن اضافه می کند در غیر این صورت از رنک آن کم می کند.

در شبکه های اجتماعی به دنبال کلمات کلیدی باشید

 هر چند وقت یکبار محتوا و موضوعی در شبکه های اجتماعی تبدیل به ترند می شود، یا مردم به این موضوع علاقه نشان می دهند. مثلا شما می بینید که قرار است محصول جدید عرضه شود، مردم به خبری در باره سلبریتی ها علاقه نشان می دهند، یا هزاران موضوع دیگر. شما می توانید از روش برای برای سایت خود محتوای جدیدی را پیدا کنید.

نکته جالب این است که بعضی اوقات شما به سادگی می توانید محتوای خود را در بین پست های محتلف کاربران یا کانال ها پیدا کنید. همچنین شما می توانید از نظرات مختلف کاربران و واکنش آن ها به این موضوع در محتوای خود استفاده کنید.

منشن کردن (mention)

منشن کردن برند در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی و… که در آن تکیه ‌بر تبلیغات بر اساس لینک دادن نیست، بلکه بر اساس میزان تعریف از برند در کمپین‌های مختلف تبلیغاتی است. در این روش با تکیه ‌بر افزایش رضایتمندی کاربران در شبکه‌های اجتماعی تلاش می‌شود تا کاربران به سایت ما مراجعه کنند.

از تبلیغات ادوردز برای ایجاد عنوان و توضیحات بهتر استفاده کنید

این روش به این صورت است که شما از عنوان و توضیحات متای تبلیغات موجود در SERP مربوط به کلمه کلیدی مورد نظر خود کپی می کنید و عنوان و توضیحات متقاعد کننده تری را برای محتوای خود انتخاب می کنید. این روش می توانست روش بسیار خوبی برای جذب کلیک کاربران باشد.

به سایت های دارای اعتبار لینک بدهید

صفحه ای که شما به آن لینک می دهید عناوین صفحه ی شما را منعکس می کنند. و صفحه هایی که به سایت هایی دیگر لینک می دهند به این معنی است که تمایل دارند محتوایی با کیفیت بالاتری را نسبت به محتوای خود در اختیار کاربران قرار بدهند.

با بیانی دیگر صفحه هایی که به سایت های با کیفیت دیگر لینک می دهند در نگاه گوگل خودشان به عنوان مرکز محتوای مفید به حساب می آیند.

طی یک سری مطالعات اخیر نشان داده شده است که ارتباطی میان لینک های خروجی به سایت های مفید(معمولا سایت هایی که ۵ رنک بالای گوگل را دارند) و رنک گیری در گوگل وجود دارد.

نوشتن توضیحات کوتاه وبلاگ مانند برای توضیحات ویدیو های یوتیوب

با توجه به اینکه گوگل صاحب یکی از بزرگترین سایت های به اشتراک گذاری ویدیو در جهان است، می خواهد کاربران را ترغیب کند که بیشتر و بیشتر از این سرویس استفاده کنند. بنظر نمی رسد اهمیت این موضوع به این زودی ها کاسته شود. پس شما می توانید از این موضوع به نفع خود استفاده کنید.

چون گوگل می خواهد عدالت را رعایت کند تنها نتایج مربوط به یوتیوب را نمایش نمی دهد به همین دلیل شما می توانید با توجه به فیلتر بودن یوتیوب در ایران از سایر سایت های به اشتراک گذاری ویدیو استفاده کنید.

بیشتر کاربران زمانی که یک ویدیو را آپلود می کنند به صورت تصادفی و بدون هیچ توجهی تعدادی کلمه را در زیر ویدیو رها می کنند. که کار بسیار اشتباهی می باشد.به این نکته توجه داشته باشید که گوگل فعلا نمی تواند ویدیو های شما را ببیند یا بشنود اما می تواند متنی که در زیر آن قرار گرفته است را بخواند.

کلمات کلیدی خود را ایجاد کنید

رنک اول را برای کلمه کلیدی کسب کنید که خود شما آن ایجاد کرده اید! موضوعی که ما در این باره حرف می زنیم این است که شما باید برای بار اول چیزی را ایجاد کنید – مانند یک برند، محصول یا یک سیستم – شما تنها کسی هستید که می توانید برای این شرایط بهینه سازی انجام دهید.

بعد از این که این کار را انجام دادید در صورتی که ساخته شما مشهور شود می بینید که شما برای یک کلمه ی کلیدی که خودتان آن را ایجاد کرده اید و حجم جستجوی بالایی دارد،‌لینک اول را کسب کرده اید!

تکنیک های مهم سئو وبکاست
ارسال شده در مجله وبکاست، سئوبرچسب ها:
درج دیدگاه
تمامی حقوق این وب سایت برای وبکاست محفوظ است