وبکاست

0 %
وبکاست
طراحی و پشتیبانی سایت
سئو و تولید محتوا
دیجیتال مارکتینگ
  • محل شرکت :
    ایران ، تهران
  • شماره همراه :
    09216045595
وردپرس
HTML & CSS
سئو و تولید محتوا
دیجیتال مارکتینگ
  • طراحی و پشتیبانی سایت شما
  • مشاوره در زمینه کسب و کار اینترنتی
  • آموزش طراحی سایت
  • مشاوره در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ

بررسی اهمیت https در سایت

سپتامبر 6, 2022

بررسی اهمیت https در سایت

در طراحی سایت ها، نتایج HTTPS نیمی از نتایج جستجو در صفحه یک Google را تشکیل می دهند. به مدت بیش از سه سال هیچ به روز رسانی ای ارسال نکردیم، که ممکن است شما را به این فکر وادارد که هیچ چیزی تغییری ایجاد نشده، اما حقیقت این است که موارد زیادی تغییر کرده اند، این تغییرات آنقدر تدریجی بوده است که نمیتوانیم در مورد آن مطلبی بنویسیم.

حالا، در پاییز سال 2020، URL های HTTPS چیزی در حدود 98٪ از نتایج اساسی صفحه طراحی سایت ها، را در مجموعه جستجوی 10 هزار کلمه کلیدی تشکیل می دهند.

در اینجا رشد ماهانه از آوریل 2017 آورده شده است:

بعد از ماه اکتبر 2017، هنگامی که گوگل اعلام کرد که مرورگر کروم اخطار های بیشتری را برای فرم های غیر ایمن به کاربران نشان خواهد داد؛ HTTPS دچار اختلال شد، اما غیر از این مورد؛ حرکت رو به جلوی آن نسبتاً پایدار بوده است. در حالی که مرورگرها به افزایش سهام هایشان ادامه می دهند، هیچ به روزرسانی اعلام شده یا اندازه گیری شده ی الگوریتمی در مورد HTTPS وجود ندارد.

اخیراً، با دسترسی به اطلاعات رتبه بندی STAT ، 7.5 میلیون کلمه ی کلیدی در تمام سیستم های دسک تاپ و تلفن همراه را نمایش داده است. آیا این روندها بین دستگاه ها، صفحات بیشتر و کلمات کلیدی بیشتر وجود دارد؟

جدول بالا فقط داده های صفحه یک گوگل در نتایج طراحی سایت هاست. در میان مجموعه داده های بسیار بزرگتر، رواج پیدا کردن URL های HTTPS در صفحه یک، در دسک تاپ و موبایل تقریباً یکسان است. حالا بیایید به 50 نتیجه برتر اساسی که شامل 5 صفحه اول گوگل می باشد، مراجعه کنیم…

وبکاست

حتی در انتهای 50 نتیجه اساسی برتر، بیش از 92٪ URL ها HTTPS هستند.

به نظر می رسد یک الگوی کاهش رواج پیدا کردن HTTP در جریان باشد، با وجود اینکه URL های ناامن تر در نتایج گوگل دارای درجات عمیق تری هستند، اما رواج پیدا کردن HTTPS حتی در صفحه پنجم نتایج هم بسیار بالا است.

آیا این افزایش رواج پیدا کردن HTTPS در بالای رتبه بندی نشان می دهد که HTTPS یکی از عاملانی است که رتبه ی بالا دارند؟ این عامل در طراحی سایت ها به خودی خود تاثیری ندارد. این امکان وجود دارد که سایت های معتبر حساسیت بیشتری نسبت به امنیت محسوس داشته باشند و بودجه بیشتری برای اجرای آن صرف کنند. با این حال، می دانیم که گوگل به طور علنی اظهار داشته است که HTTPS یک “سیگنال رتبه بندی سبک وزن” است و به نظر می رسد این داده ها از این ادعای گوگل پشتیبانی می کنند.

دلایل اهمیت https

من واقعاً نمی توانم شما را وادار به انجام کاری کنم. اگر با وجود اینکه 98-97٪ از ده نتیجه اساسی برتر نشان می دهند؛ باز هم متقاعد نشده اید که HTTPS با اهمیت است.

هنگامی که روی رتبه بندی ها تمرکز می کنیم، بعضی اوقات ارتباط اصلی را نادیده می گیریم. به عنوان مثال، داشتن کلمات کلیدی مرتبط در صفحه تان تعیین کننده برنده شدن در رتبه بندی نیست، اما کاملاً برای رتبه بندی در طراحی وب سایت ها ضروری است. شما بدون کلمات کلیدی مرتبط به هیچ وجه نمی توانید به بازی بپیوندید. در مورد HTTPS در سال 2020 نیز همین مسئله وجود دارد.

این امر احتمالاً قرار نیست تعیین کننده ی این باشد که شما رتبه شماره 1 یا شماره 10 را دریافت خواهید کرد، اما به طور کلی تعیین می کند که شما دارای رتبه شوید. بدون داشتن یک سایت ایمن، انتظار داشته باشید که شخص گول زننده شما را به صفحه خود هدایت کند.

از همه مهمتر، گوگل تغییرات عمده ای را در زمینه ی HTTPS/SSL در مرورگر کروم ایجاد کرده است، اگر سایت شما ایمن نیست، کروم به طرز فزاینده ای به بازدید کنندگان هشدار می دهد. حتی اگر هنوز آنقدر خوش شانس باشید که بدون URL های HTTPS رتبه دار شوید، تجربه ی کاربری ضعیفی را برای بسیاری از بازدیدکنندگان خود پس از طراحی سایت تان ارائه خواهید کرد.

از 97٪ تا 100٪ چیز زیادی باقی نمانده است و پست های وبلاگ چندان زیادی برای نوشتن در مورد این روند خاص باقی نمانده است. اگر در سال 2020؛ HTTPS/SSL را جدی نمی گیرید، این آخرین پیام برای شماست که SSL خود را هنگام طراحی سایت فعال کنید

ارسال شده در مجله وبکاست، سئو، طراحی سایتبرچسب ها:
درج دیدگاه
تمامی حقوق این وب سایت برای وبکاست محفوظ است