وبکاست

0 %
وبکاست
طراحی و پشتیبانی سایت
سئو و تولید محتوا
دیجیتال مارکتینگ
 • محل شرکت :
  ایران ، تهران
 • شماره همراه :
  09216045595
وردپرس
HTML & CSS
سئو و تولید محتوا
دیجیتال مارکتینگ
 • طراحی و پشتیبانی سایت شما
 • مشاوره در زمینه کسب و کار اینترنتی
 • آموزش طراحی سایت
 • مشاوره در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ

اهمیت تگ در سئو سایت

آگوست 6, 2022

اهمیت تگ در سئو سایت

هر چقدر سایت بزرگتر باشد و مطالب بیشتری در آن منتشر شوند، حفظ ساختار منطقی و معماری صحیح آن مشکل تر خواهد شد. در همین شرایط است که برچسب ها می توانند به شما کمک کنند.

برچسب (تگ) چیست؟

برچسب ها کلمات یا عباراتی هستند که محتوای صفحه را توصیف می کنند و می توانند دسته های متفاوت سایت را به هم مرتبط کنند. بگذارید با ذکر یک مثال، با مفهوم برچسب آشنا شویم. فرض کنید شما یک سایت خبری دارید که حاوی دسته های ورزش، سیاست، اخبار جهانی، اخبار اجتماعی، تکنولوژی و غیره است؛ امروز مقاله ای تحت عنوان “نشت نفت در ساحل DeepWater Horizon اقتصاد ایالت متحده را فلج می کند” برای این مقاله می توانید تگ اخبار جهانی را بزنید. در این صورت این مطلب در دسته اخبار جهانی نیز مشاهده خواهد شد؛ اما می تواند برچسب های دیگر هم برای این صفحه در نظر بگیرید، مانند “فاجعه زیست محیطی” بنابراین این مقاله دو دسته متفاوت را به هم متصل میکند.

اولین بار سایت flicker سیستم تگ گذاری را برای کاربرانش فراهم نمود و امروزه سیستم های مدیریت محتوا و وبلاگ ها از این قابلیت، برای دسترسی راحت تر کاربران به دسته های مرتبط استفاده می کنند.

تاثیر برچسب در سئو سایت

وقتی شما تگی را به یک صفحه اضافه می کنید، آن صفحه به بایگانی آن برچسب اضافه خواهد شد و چنانچه کاربر روی آن برچسب کلیک کند، تمام پست های مرتبط با آن نمایش داده می شوند؛ در این صورت کاربر مدت زمان بیشتری در سایت میماند و dwell time یا زمان ماندگاری کاربر در سایت افزایش میابد. علاوه بر آن ترافیک صفحات مختلف سایت بالا خواهد رفت و تمام این عوامل در بهبود سئو سایت تاثیری مثبتی دارند.

یکی دیگر از فواید برچسب گذاری در سئو این است که به محض افزودن تگ، گوگل تمام صفحات موجود در این بایگانی را کراول و درک میکند.

چگونه برچسب مناسب انتخاب کنیم؟

هنگام برچسب گذاری در سایت باید چند سوال از خودتان بپرسید:

 • این پست به کدام پست های دیگر در سایت مربوط است؟

 • بهترین برچسب برای این دسته کدام است؟

 • برچسب مشترک این دسته و دسته دیگر چیست؟

 • کاربران چه کلمات کلیدی که مرتبط با محتوای من است را جستجو می کنند؟

دقت داشته باشید که از خودتان تگ در نیاورید. تگ ها باید کلمات یا عباراتی باشند که توسط کاربران جستجو می شوند، بهترین برچسب گذاری، همان کلمات کلیدی هستند.

اهمیت تگ در سئو وبکاست

نحوه برچسب گذاری مناسب برای سئو

صفحات مرتبط با تگ را پیدا کنید.

هر محتوایی قطعا با محتواهای دیگر سایت ارتباط دارد، مثلا این مقاله که درباره برچسب گذاری است با سئو داخلی مرتبط است زیرا تگ گذاری یکی از بخش های سئو داخلی است، بنابراین سئو داخلی هم می تواند یکی از تگ های ارزشمند برای این صفحه باشد.

برچسب باید کوتاه و تعداد آنها باید کم باشد.

تگ ها باید نهایتا 3 کلمه باشند. نوشتن جمله یا عبارت های بسیار طولانی برای برچسب گذاری مناسب نیست و تاثیری در سئو ندارد.

اکثر سیستم های مدیریت محتوا برای برچسب گذاری، حد و حدود تعیین میکنند اما حتی اگر هیچ محدودیتی نیز وجود نداشت ، نباید تعداد برچسب ها زیاد باشد زیرا همان طور که گفتیم گوگل با افزودن هر تگ، تمام پست های آن بایگانی را بررسی می کند. گوگل در زمان مشخصی صفحات یک سایت را کراول و ایندکس میکند و اگر تعداد برچسب ها بسیار زیاد باشد، ممکن است صفحاتی که مهم تر هستند نادیده گرفته شوند و صفحاتی که ارزش چندانی ندارند، ایندکس شوند.

از برچسب های پر بازدید استفاده نمایید.

بهتر است گاهی اوقات نگاهی به صفحات و تگ های سایت خود بیندازید. با این کار می توانید برچسب های داغ سایت که بازدید زیادی داشته اند را پیدا کنید و آن ها را در صفحات مرتبط استفاده کنید تا ترافیک تمام صفحات به یک میزان افزایش یابد.

ارسال شده در مجله وبکاست، سئوبرچسب ها:
درج دیدگاه
تمامی حقوق این وب سایت برای وبکاست محفوظ است